Programme
Monday 14th
8.00 to 8.45 - Breakfast
8.45 to 9.45 - Bus Transfer to Villa Bighi
9.45 to 10.15 - Joseph N. Grima
10.15 to 10.45 - Krzysztof W. Wojciechowski
10.45 to 11.15 - Anselm C Griffin
11.15 to 11.45 - Coffee Break
11.45 to 12.15 - Andy Alderson
12.15 to 12.45 - Royale Underhill
12.45 to 13.15 - Hong Hu
13.15 to 15.00 - Lunch Break
15.00 to 15.30 - Bojan Marinkovic
15.30 to 16.00 - Federico J. Sabina Císcar
16.00 to 16.30 - Coffee Break
16.30 to 17.00 - Muamer Kadic
17.00 to 17.30 - Arcady Dyskin
17.30 to 19.00 - Poster Session and Reception
19.00 to 22.00 - BBQ
22.00 pm - Bus to Bugibba
Tuesday 15th
8.00 to 9.00 - Breakfast
9.30 to 10.00 - Sergey Dmitriev
10.00 to 10.30 - Konstantin Tretiakov
10.30 to 11.00 - Arkadiusz Branka
11.00 to 11.30 - Coffee Break
11.30 to 12.00 - Mirella Ramírez
12.00 to 12.30 - Carl Romao
12.30 to 15.00 - Lunch Break
15.00 to 15.30 - Alison Flatau
15.30 to 16.00 - Dignesh Shah
16.00 to 16.30 - Coffee Break
16.30 to 17.00 - Artur Poźniak
17.00 to 17.30 - Luke Mizzi
17.30 to 19.00 - Break
19.00 to 21.00 - Dinner
Wednesday 16th
8.00 to 9.00 - Breakfast
9.30 to 10.00 - Tomasz Strek
10.00 to 10.30 - Ruben Gatt
10.30 to 11.00 - Wiktor Wolak
11.00 to 11.30 - Coffee Break
11.30 to 12.00 - Duc Tam Ho
12.00 to 12.30 - Dmitry Lisovenko
12.30 to 15.00 - Lunch Break
15.00 to 15.30 - Elena Pasternak
15.30 to 16.00 - Julia Baimova
16.00 to 16.30 - Coffee Break
16.30 to 17.00 - Roberto Caruana-Gauci
17.00 to 17.30 - Keith M. Azzopardi
17.30 to 19.00 - Break
19.00 to 21.00 - Dinner
Thursday 17th
8.00 to 9.00 - Breakfast
9.30 to 10.00 - Hubert Jopek
10.00 to 10.30 - Reuben Cauchi
10.30 to 11.00 - Coffee Break
11.00 to 11.30 - Mark Briffa
11.30 to 12.00 - Krzysztof K. Dudek
12.30 to 14.30 - Lunch Break
14.30 to 18.30 - Excursion
18.30 to 19.00 - Break
19.00 to 21.00 - Gala Dinner
Friday 18th
8.00 to 9.00 - Breakfast
09.30 to 10.00 - Yun-Che Wang
10.00 to 10.30 - Daphne Attard
10.30 to 10.50 - Jean-Paul Formosa
10.50 to 11.10 - Michelle Vella Wood
11.10 to 11.40 - Coffee Break
11.40 to 12.45 - Round Table Discussion and Closing Session
12.45 to 15.00 - Lunch
19.00 to 21.00 - Dinner
Monday 14th
8.00 to 8.45 - Breakfast
8.45 to 9.45 - Bus Transfer to Villa Bighi
9.45 to 10.15 - Joseph N. Grima
10.15 to 10.45 - Krzysztof W. Wojciechowski
10.45 to 11.15 - Anselm C Griffin
11.15 to 11.45 - Coffee Break
11.45 to 12.15 - Andy Alderson
12.15 to 12.45 - Royale Underhill
12.45 to 13.15 - Hong Hu
13.15 to 15.00 - Lunch Break
15.00 to 15.30 - Bojan Marinkovic
15.30 to 16.00 - Federico J. Sabina Císcar
16.00 to 16.30 - Coffee Break
16.30 to 17.00 - Muamer Kadic
17.00 to 17.30 - Arcady Dyskin
17.30 to 19.00 - Poster Session and Reception
19.00 to 22.00 - BBQ
22.00 pm - Bus to Bugibba
Tuesday 15th
8.00 to 9.00 - Breakfast
9.30 to 10.00 - Sergey Dmitriev
10.00 to 10.30 - Konstantin Tretiakov
10.30 to 11.00 - Arkadiusz Branka
11.00 to 11.30 - Coffee Break
11.30 to 12.00 - Mirella Ramírez
12.00 to 12.30 - Carl Romao
12.30 to 15.00 - Lunch Break
15.00 to 15.30 - Alison Flatau
15.30 to 16.00 - Dignesh Shah
16.00 to 16.30 - Coffee Break
16.30 to 17.00 - Artur Poźniak
17.00 to 17.30 - Luke Mizzi
17.30 to 19.00 - Break
19.00 to 21.00 - Dinner
Wednesday 16th
8.00 to 9.00 - Breakfast
9.30 to 10.00 - Tomasz Strek
10.00 to 10.30 - Ruben Gatt
10.30 to 11.00 - Wiktor Wolak
11.00 to 11.30 - Coffee Break
11.30 to 12.00 - Duc Tam Ho
12.00 to 12.30 - Dmitry Lisovenko
12.30 to 15.00 - Lunch Break
15.00 to 15.30 - Elena Pasternak
15.30 to 16.00 - Julia Baimova
16.00 to 16.30 - Coffee Break
16.30 to 17.00 - Roberto Caruana-Gauci
17.00 to 17.30 - Keith M. Azzopardi
17.30 to 19.00 - Break
19.00 to 21.00 - Dinner
Thursday 17th
8.00 to 9.00 - Breakfast
9.30 to 10.00 - Hubert Jopek
10.00 to 10.30 - Reuben Cauchi
10.30 to 11.00 - Coffee Break
11.00 to 11.30 - Mark Briffa
11.30 to 12.00 - Krzysztof K. Dudek
12.30 to 14.30 - Lunch Break
14.30 to 18.30 - Excursion
18.30 to 19.00 - Break
19.00 to 21.00 - Gala Dinner
Friday 18th
8.00 to 9.00 - Breakfast
09.30 to 10.00 - Yun-Che Wang
10.00 to 10.30 - Daphne Attard
10.30 to 10.50 - Jean-Paul Formosa
10.50 to 11.10 - Michelle Vella Wood
11.10 to 11.40 - Coffee Break
11.40 to 12.45 - Round Table Discussion and Closing Session
12.45 to 15.00 - Lunch
19.00 to 21.00 - Dinner
Sponsored by: